IX TARGI WOLONTARIATU

„Wędrówką życie jest człowieka”- słowa Edwarda Stachury stały się myślą przewodnią uroczystej Gali  IX Targów Wolontariatu, której współorganizatorem  wraz z olkuskim Stowarzyszeniem Res Sacra Miser, był Zespół Szkół nr 3 im. A. Kocjana.  Patronatem Honorowym Targi objął Starosta Powiatu Olkuskiego – Paweł Piasny oraz Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz – Roman Piaśnik.

Powiatowe Święto Wolontariatu,  w połączeniu z rozstrzygnięciem konkursu Wolontariusz Roku 2016, odbyło się w sali widowiskowej MOK, 30 listopada, niejako w przeddzień Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Program artystyczny przygotowany przez panie: Wiesławę Sygułę i Agatę Wdowik brawurowo wykonali uczniowie i wolontariusze naszej szkoły.  Zaprezentowali 3 etiudy taneczne do utworów Piotra Bukartyka, których przesłaniem było wezwanie do poszukiwania drogi, siebie i innych.  Atmosfera  dworca kolejowego, dynamika i ruch sceniczny w niekonwencjonalny sposób pokazały, że wolontariat to nieustanne wyzwanie, ale również radość  działania.

W programie udział wzięli uczniowie:

Dominika Konstanty, Łukasz Solich z kl. 3 a LO, Oliwia Mystek z kl. 3 b T, Oliwia Czerniak, Paulina Sioła, Anna Trólka, Bartek Piłat z kl. 2 b T, Klaudia Glonek, Edyta Skubis z kl. 2e T, Wiktoria Kurzac, Patryk Tarnawski z kl. 1 b T oraz Kacper Tomczyk z kl. 1 c T.
Tegoroczne Targi, a także różnorodne działania Klubu Ośmiu doskonale wpisują się w inicjatywę Ministerstwa Edukacji Narodowej, które ogłosiło bieżący rok szkolny Rokiem Wolontariatu .

„Weź  tyle ile potrzebujesz, daj tyle ile możesz”

Socrates