KONCERT CHARYTATYWNY EKONOMIK POMAGA

Zakończyła się akcja charytatywna Ekonomik pomaga. Po raz dziesiąty zabrzmiały trzy akordy dobroci.Akcja rozpoczęła się w szkołach ponadgimnazjalnych. Do akcji włączyli się uczniowie i nauczyciele oraz pracownicy ZS nr 3, ZS nr 4, I LO, II LO, IV LO i Gimnazjum nr 3. Drugi akord dobroci zabrzmiał w MOK-u w Olkuszu 28 kwietnia o godz. 1100.
W koncercie charytatywnym wzięła udział olkuska młodzież z nauczycielami. Zdjęcia z koncertu i relacje można zobaczyć na stronie Przeglądu Olkuskiego. Trzeci akord dobroci zabrzmiał 30 kwietnia w olkuskich Kościołach, gdzie parafianie tychże Kościołów wsparli naszą akcję.

Organizatorka akcji Bożena Kazuch serdecznie dziękuje za pomoc w kweście do puszek koleżance Beacie Bernackiej oraz absolwentom Ekonomika. Tegorocznym z klas: IV D (Arkadiusz Żaba, Kamila Kowalska, Michał Dachowski, Grzegorz Piórkowski) z klasy III LO (Łukasz Solich), z klasy IV A (Karolina Czarczyńska) oraz ubiegłorocznym z klasy kol. Marcina Piątka (Ola Ryłko, Magda Curyło, Klaudia Kurek). Łączna kwota zebrana w akcji dla potrzebujących wyniosła 16,907,59. Jeszcze raz ogromnie dziękujemy za ofiarność wszystkim mieszkańcom Olkusza, którzy wsparli finansowo akcję 30 kwietnia w olkuskich parafiach. Dziękujemy dyrektorom szkół za coroczną zgodę i włączenie się młodzieży w ten szczytny cel. Dziękujemy uczniom i nauczycielom: Beacie Bernackiej i Bożenie Kazuch z ZS nr 3, Katarzynie Radwańskiej z ZS nr 4, Bogusławie Wajdzik z I LO, którzy kwestowali na rzecz potrzebujących. Dziękujemy wykonawcom koncertu, który odbył się w MOK-u 28 kwietnia oraz pani prezes PSS-Społem- Grażynie Kulig za catering dla wykonawców i uczestników koncertu. Dziękujemy również za zasponsorowanie pięknych róż właścicielowi Centrum Kwiatowego w Olkuszu, panu Ryszardowi.

Jako organizatorka corocznych koncertów Ekonomik pomaga mam nadzieję, ze przy wsparciu tych osób będziemy dalej pomagać tym, którzy tego potrzebują. Kilka lat temu mama Marysi, której pomogliśmy wypowiedziała słowa aktualne i dzisiaj: „Nieważne, jaka kwota zostanie zebrana, ważne, że są takie akcje i że są ludzie, którzy chcą pomagać.” Te słowa uskrzydlają i motywują do działania, jednocześnie wyrażając ogromną wdzięczność dla tych, którzy nie pozostają obojętni na ludzkie cierpienie i bezsilność. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za ofiarność i dar serca dla potrzebujących. Ludzka solidarność daje siłę do walki.