KONCERT NOWOROCZNY W ZS nr 3

Koncert  Noworoczny  w ZS Nr 3

8 stycznia 2018 r. w Auli Zespołu Szkół Nr 3 im. Antoniego Kocjana w Olkuszu, odbył się koncert noworoczny. Gościem specjalnym imprezy, była Klaudia Kulawik – finalistka popularnego programu „Mam talent” w 2008 roku.  

Koncert „Dla Najlepszych” – to nagroda dla klas , uzyskujących dobre wyniki w nauce  , posiadających wysoką frekwencję i wysoki procent wpłat na Radę Rodziców.

Ponadto, na koncert zostali zaproszeni uczniowie pracujący na rzecz szkoły i środowiska, udzielający się w Wolontariacie. W ten sposób Dyrektor, Rada Rodziców oraz nauczyciele chcieli docenić tych, którzy zawsze pracują najciężej.

Gościem specjalnym była Klaudia Kulawik – finalistka I edycji programu „Mam talent”.  11-letnia wówczas dziewczynka, która podbiła serca jurorów talent show, obecnie wciąż się rozwija. Na co dzień studiuje w Londynie na uczelni BIMM (British and Irish Modern Music Institute). Jest to bardzo prestiżowa uczelnia, która specjalizuje się w edukacji nowoczesnej muzyki. Poprzez jej występ

w ZS Nr 3  im. Antoniego Kocjana w Olkuszu, uczniowie mogli nie tylko poznać wokalistkę, ale także przekonać się na własne oczy,  że warto jest podążać za marzeniami. Klaudia niejednokrotnie udowodniła, że spełnianie marzeń jest kluczem do szczęścia. Jej komentarze z pewnością będą inspirowały wielu z nas do „podążania za gwiazdami”.

 

Koncert to także okazja do chwili wytchnienia w codziennych obowiązkach. Młodzież była zachwycona koncertem z udziałem, można powiedzieć,  swojej rówieśniczki. Podczas występu wokalistki na auli szkolnej panowała absolutna cisza, wszyscy z zainteresowaniem słuchali o tym, jak rozpoczęła się jej przygoda z muzyką. Klaudia zaprezentowała swój talent wykonując kilka piosenek przy akompaniamencie Pani  Izabeli  Świtalskiej. Wszyscy uczniowie, goście i Dyrektor , byli pod wrażeniem niezwykłego głosu  jaki posiada. Zanim jednak usłyszeliśmy wokalistkę, mieliśmy możliwość zobaczenia  prezentacji multimedialnej  ukazującą „Drogę do sukcesu” tego wyjątkowego gościa. Twórcą prezentacji multimedialnej, plakatu i zaproszeń był uczeń klasy 2c  Grzegorz Kuś.  Klaudia Kulawik, tworzy również swoje, utwory o czym także przekonaliśmy się na jej występie.

Obok niej na scenie, talent wokalny i muzyczny zaprezentowali uczniowie. W podziękowaniu dla Klaudii, wschodzącej gwiazdy i tych, niezwykle uzdolnionych szkolnych gwiazdeczek,   wystąpił m.in. Filip Tyliba z piosenką „,Volveremos” , zespołu Volver. Angelika Głowacka zaśpiewała piosenkę, którą kiedyś wykonała Klaudia Kulawik –„Wyobraź sobie” („Imagine” ) Johna Lennona.  Na koniec Angelika, Filip i Marcin Kubański zaśpiewali  razem z publicznością motywującą  piosenkę „Możesz wszystko” zespołu TABB&Sound’N’Grace. Wszystkie trzy piosenki, były wykonane przez uczniów, przy akompaniamencie Marcina Kubańskiego.  Dekoracja auli szkolnej została wykonana przez uczniów klasy 3aT.

Aula w Zespole Szkół Nr 3, jeszcze na długo zapamięta to wydarzenie i gorące owacje na stojąco. Być może ta impreza stanie się szkolną tradycją  wyróżniającą uczniów.

Anna Wąs 3aT