EKONOMIK NA EUROPEJSKIM POZIOMIE

Dnia 29 maja 2018 w Ekonomiku zorganizowaliśmy Dzień Europejski. Grupy uczniów z klas II i III po wylosowaniu w kwietniu nazw krajów europejskich, przygotowały w ciągu miesiąca w języku angielskim prezentacje na ich temat, biorąc pod uwagę głównie kulturę i obyczaje danego kraju. Gościem specjalnym był Pan Diogo Goinhas, nauczyciel języka angielskiego z Portugalii. Pan Diogo zdecydował, która klasa przygotowała najlepszą prezentację; wybór był trudny, ponieważ wszystkie prace były na bardzo wysokim poziomie. Ostatecznie zwycięzcą została klasa IIIc – grupa w składzie: Daniel Kemona, Bartłomiej Gruszczyński, Jakub Cieślik, Piotr Dudek.

Serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za włożoną pracę i udział. Celem konkursu było eksponowanie treści dotyczących przynależności do Unii Europejskiej, współpracy międzynarodowej we współczesnym świecie, jak również przybliżanie uczniom kultury państw członkowskich Unii Europejskiej.

Organizatorem wydarzenia była Barbara Kowalik, nauczyciel języka angielskiego.