SALON MATURZYSTÓW

W dniach 20-21 września 2018 uczniowie klas maturalnych Naszej Szkoły brali udział w Salonie Maturzystów, który odbył się w najstarszej uczelni w Polsce, czyli na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.  Celem tego wydarzenia jest zapoznanie tegorocznych maturzystów z ofertami studiów w Krakowie i nie tylko.

20 września większość z nas wzięła udział w Inauguracji Salonu Maturzystów oraz wykładzie „Przede wszystkim myśl – jak dobrze zdać egzamin maturalny z matematyki”, który był prowadzony przez Piotra Ludwikowskiego, eksperta OKE w Krakowie. Wykład odbył się w największej w Europie sali wykładowej. Prowadzący wyjaśniał za co łatwo możemy stracić punkty na maturze oraz jak łatwo można pomylić odpowiedź, gdy nie doczytamy treści zadania lub nie dopatrzymy się szczegółów rysunku.

Po zakończeniu pouczającego wykładu, mogliśmy zapoznać się z ofertami poszczególnych uczelni wyższych. Przy stoiskach pytaliśmy o interesujące nas kierunki studiów, uzyskaliśmy też inne ważne dla nas informacje dotyczące uczelni oraz foldery i ulotki. Wielu z nas, po wypełnieniu ankiety on-line, otrzymało Informator Maturalny ze szczegółowo opisanymi kierunkami studiów.

Wracając do Olkusza byliśmy bardzo podekscytowani jak wielki wybór mamy, udając się na studia. Na pewno każdy wyniósł coś wartościowego z wizyty w jednym z najstarszych uniwersytetów na świecie.