WYCIECZKA ZAWODOWA KLASY IIaT DO IKEI I CASTORAMY W KRAKOWIE

W dniu 24 września klasa 2at wybrała się na wycieczkę zawodoznawczą do Krakowa do IKEI i Castoramy w celu zapoznania się ze specyficznymi sposobami prezentacji towarów, wyposażeniem obsługą kasową oraz nowoczesnymi formami reklamy.

Castorama jest francuska siecią handlową. Została założona w 1969 roku przez Christiana Duboisa. Jest największą w Polsce siecią sklepów ,,Zrób to sam”. Prowadzi politykę sprzedaży w jednym miejscu wszystkich niezbędnych rzeczy do domu, ogrodu oraz budowy.

Drugim sklepem, który odwiedziliśmy była IKEA która obecnie obchodzi 75-lecie istnienia. Sieć sklepów została założona w 1943 roku w Szwecji przez Invgara Kamprada. Zajmuje się ona głównie sprzedażą detaliczną, produkcją mebli oraz artykułów dekoracyjnych. Dużą część sklepu stanowią tematyczne ekspozycje podzielone zgodnie z logicznym następstwem, mające na celu zainspirowanie klientów. Reszta powierzchni przeznaczona jest na magazyn samoobsługowy. Przy prezentowanych towarach jest umieszczona dokładna informacja, gdzie taki produkt można znaleźć w magazynie samoobsługowym. Niewielki asortyment drobnych towarów można jednak wybrać w samej sali sprzedażowej. Zakupu towarów marki IKEA można dokonać również przez sklep internetowy.

Wszystkim wycieczka podobała się. Poszerzyła naszą wiedzę na temat nowoczesnych sposobów sprzedaży towarów. Wycieczkę zorganizowały A.Grzybowska i M.Gąsior