RAJD INTEGRACYJNY KLAS PIERWSZYCH

27 września 2018 r. odbył się rajd integracyjny klas pierwszych do Rabsztyna. W programie rajdu znalazły się następujące punkty:
• poznanie sylwetki patrona szkoły Antoniego Kocjana – „Chata Kocjana”
• otrzęsiny klas pierwszych przygotowane przez klasę II c wraz z wychowawcą p. Izabelą Trzciąkowską-Choczaj,
• posiłek w restauracji „Podzamcze”.

O godz. 9.00 uczestnicy rajdu wyruszyli pieszo sprzed budynku szkoły, by wkroczyć na czerwony szlak wiodący pod ruiny zamku w Rabsztynie. Już po drodze, na skraju lasu rozegrano pierwszą konkurencję otrzęsin – „snajperzy w lesie”. Po przybyciu na miejsce uczniowie poszczególnych klas kolejno odwiedzali „Chatę Kocjana”, by tam poznać biografię i dokonania tego słynnego olkuszanina. Równocześnie na pięknym, zielonym terenie przy chacie rozgrywano kolejne konkurencję otrzęsin:
• „Przeciąganie liny,
• „Wyścigi taczek”,
• „Jaka to melodia”,
• „Ile waży”,
• „Ciuciubabka”.
Po zakończeniu zmagań w terenie wszyscy udali się do restauracji „Podzamcze”, gdzie spałaszowali pyszne ziemniaki pieczone z herbatką.
W restauracji odbyły się niemniej pasjonujące potyczki, w których oceniano kreatywność, zdolności plastyczne i wokalne poszczególnych klas. Każda klasa przygotowała plakat i piosenkę związaną z profilem kształcenia i członkami klasy.
Ostatecznie I miejsce zajęła klasa I e. Na zakończenie rajdu każdy uczestnik otrzymał słodki upominek, a następnie tą samą drogą wróciliśmy pod szkołę.
Organizatorami rajdu byli wychowawcy klas pierwszych oraz pedagog szkolny. Relację fotograficzną przygotował p. Adam Mocny.