WARSZTATY KALIGRAFII NA TARGACH KSIĄŻKI

W dniu 26 października 2018 roku  uczniowie klas: 1 E oraz  III D Technikum Organizacji  Reklamy uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Krakowa.

Program wycieczki obejmował: zapoznanie z Halą Targową Expo, stoiskami targowymi oraz targami jako formą promocji na przykładzie Międzynarodowych Targów Książki. Uczniowie mogli zapoznać się z bogatą ofertą książkową poszczególnych wydawnictw oraz poznać ich autorów. Uczestniczyli także w warsztatach z  kaligrafii, które prowadził pan Grzegorz Barasiński – kaligraf, organizator zjazdów kaligraficznych, akcji popularyzujących piśmiennictwo odręczne, od wielu lat prowadzący Szkołę Kaligrafii.

Po wprowadzeniu i zademonstrowaniu przykładów pism, czcionek oraz narzędzi pisarskich, uczniowie rozpoczęli swoja przygodę z kaligrafią. Mieli możliwość pisania nietypowym pismem, mianowicie średniowieczną uncjałą.

 

Oto krótka fotorelacja z tych warsztatów…ą