BEZPIECZEŃSTWO W SIECI-WARSZTATY

W poniedziałek 26.11.2018 r. odbyła się druga część wykładów w ramach projektu unijnego „Inwestujemy w zawodowców – rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Olkuskim”.

Wykład dla klasy 3c na temat „Bezpieczeństwo teleinformatyczne” prowadził dr inż. Krystian Mączka – wykładowca z Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Uczniowie pracując na wirtualnych maszynach poznawali konfigurację kontrolującą ruch sieciowy na serwerach linuxowych za pomocą firewalla iptables. Ta wiedza i umiejętności dla przyszłych administratorów systemów sieciowych jest niezwykle cenna zwłaszcza w dobie ciągłej walki z atakami hakerskimi. W tej rzeczywistości bardzo ważne są również tak zwane „dobre praktyki”, które wynikają nie tyle z suchej wiedzy a doświadczenia w pracy administratora.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC