Projekt: “Uczelnie szkołom – o finansach z Narodowym Bankiem Polskim. Finansowy Parasol Ochronny” zakończony


W poniedziałek 18 stycznia 2021 r. Dyrektor szkoły Wojciech Panek uroczyście wręczył uczniom upominki i nagrody. Od lutego do listopada 2020 roku uczniowie klasy 2a TE brali udział w projekcie edukacyjnym „Uczelnie szkołom – o finansach z Narodowym Bankiem Polskim. Finansowy Parasol Ochronny”. Organizatorami projektu byli: Narodowy Bank Polski i Akademia WSB.
W ramach projektu młodzież uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez ekspertów finansowych, pracowników naukowo-dydaktycznych Akademii WSB oraz pracownika NBP. Uczniowie poszerzali swoją wiedzę z zakresu finansów, funkcjonowania rynku pieniężnego, bankowości, polityki pieniężnej i roli NBP, jak i z bezpieczeństwa elektronicznego korzystania z usług finansowych. Ostatnim etapem i zwieńczeniem całego projektu był konkurs, w którym I miejsce zdobyła Małgorzata Imiołek. Nagrodą za I miejsce był laptop.
Opiekunem projektu z ramienia szkoły była Pani mgr Jolanta Kula.