Wizyta w American Corner


Dnia 29 września grupa uczniów Ekonomika wraz z nauczycielem języka angielskiego Barbarą Kowalik wybrała się do Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, a ściślej do American Corner. Jest to Centrum Kultury i Informacji Amerykańskiej, które organizuje szeroki wachlarz wydarzeń kulturalnych. Koordynuje inicjatywy podejmowane we współpracy z Ambasadą Amerykańską, jak wykłady, udostępnianie multimediów, a także udostępnianie księgozbioru w języku angielskim, prowadzi pokazy filmowe oraz spotkania m.in. z pracownikami Ambasady Amerykańskiej, pisarzami. Działa tam także klub dyskusyjny. Zachęcamy do odwiedzenia American Corner w Katowicach.

Read more…

Sztafetowe biegi przełajowe


W dniu 28.09 odbyły się pierwsze zawody sportowe. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt i chłopców. W ostatecznej klasyfikacji dziewczęta zajęły III miejsce, chłopcy V. Była to dobra rozgrzewka przed kolejnymi zmaganiami. Serdecznie dziękujemy zawodnikom za zaangażowanie i godne reprezentowanie szkoły.

Uczniowie „Ekonomika” na praktykach zawodowych w Hiszpanii


Po raz pierwszy w historii Zespołu Szkół Nr 3 im. Antoniego Kocjana w Olkuszu, uczniowie Szkoły odbywali praktyki zawodowe poza granicami kraju. Wyjazd grupy 16 uczniów, kształcących się w zawodach technicznych: ekonomisty, informatyka, programisty, handlowca, organizacji turystyki i reklamy, możliwy był dzięki pozyskaniu przez Szkołę środków unijnych w ramach programu Erasmus+.
Przeczytaj cały artykuł.

Sukces historyków


Miło nam poinformować, że uczennice klasy III E Technikum Gabriela Kurbiel i Dominika Maroszek otrzymały wyróżnienie w Ogólnopolskim konkursie historycznym “Zapomniani polscy naukowcy i wynalazcy”. Konkurs organizowany był przez Instytut Pamięci Narodowej pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Wyróżniona praca poświęcona została patronowi szkoły Antoniemu Kocjanowi. Uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Read more…