Biblioteka szkolna


Jedyne , co musisz wiedzieć, to gdzie jest biblioteka?

Albert Einstein

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele…

Nie zapominajcie, że macie wolny dostęp do bibliotek cyfrowych!

Na czas zamknięcia biblioteki szkolnej darmowe książki możecie odnaleźć w książnicach cyfrowych. Biblioteka szkolna poleca następujące źródła dostępu do książek w formie cyfrowej przeznaczonych do odczytania za pomocą odpowiedniego oprogramowania zainstalowanego w urządzeniu komputerowym (np. komputer osobisty, czytnik książek elektronicznych, telefon komórkowy czy palmtop) lub innego źródła darmowych (lub prawie darmowych) książek. To działa!

Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android
i iPhone).

https://wolnelektury.pl/

Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki.

https://lektury.gov.pl/

Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej,
więc są darmowe.

https://polona.pl/

Oferta firmy Legimi

Legimi to usługa oferująca dostęp do tysięcy ebooków w ramach abonamentu, zarówno na smartfonach, jak i czytnikach. Z uwagi na zamknięcie szkół serwis dołączył do projektu Książki za darmo dla dzieci i młodzieży od Legimi.

#TerazCzasNaczytanie

Ninateka


https://ninateka.pl/
Obecna również na Youtube!
NINATEKA.PL – YouTube

Spotkajmy się w Ninatece! Platformie internetowej, na której udostępniane są zasoby Narodowego Instytutu Audiowizualnego. Warto! W jej zasobach odnajdziemy tysiące filmów, spektakli, koncertów, słuchowisk i programów publicystycznych, dostępnych legalnie i bezpłatnie. Ninateka EDU to pierwsza w Polsce biblioteka treści audio i audiowizualnych dotyczących kultury przeznaczonych właśnie dla Nas uczniów i nauczycieli. W zasobach Ninateki znajdziemy: filmy dokumentalne, fabularne, reportaże, animacje, filmy eksperymentalne, słuchowiska radiowe, relacje dokumentujące życie kulturalne i społeczne.
Maturzysto! Przeglądając arkusze maturalne, na pewno niejednokrotnie spotkałeś się z wyrażeniem: odwołaj się do tekstów kultury. Co to oznacza? Odpowiedź jest prosta.
Kiedy musisz odwołać się do wybranego tekstu kultury, możesz odwołać się niemal do każdego rodzaju dzieła, które w jakiś sposób może nawiązywać do tekstu źródłowego. Poznając zasoby Ninateki odnajdziesz inspirację, nawiązania do obowiązujących Cię lektur z podstawy programowej. Takie rozeznanie to pierwszy krok do zdania matury z satysfakcjonującym rezultatem.

Bilet do teatru


Bilet do teatru … dzisiaj niepotrzebny !
Teatr Telewizji w domu!
https://vod.tvp.pl/
Tu obejrzysz następujące lektury, w znakomitej obsadzie i reżyserii :

  • Chłopi Władysława Reymonta
  • Emigranci Stanisława Mrożka
  • Hamlet Wiliama Szekspira
  • Inny świat Gustawa Herlinga – Grudzińskiego
  • Mistrz i Małgorzata Michaiła Bułhakowa
  • Śluby panieńskie Aleksandra Fredry
  • W małym dworku Stanisława Ignacego Witkiewicza
  • Wesele Stanisława Wyspiańskiego
  • Widnokrąg Wiesława Myśliwskiego
  • Zemsta Aleksandra Fredry