“WOW – Wolontariat otwarty na wyzwania w powiecie olkuskim”


W dniach 16-18 listopada 2023r. odbył się warsztat szkoleniowy połączony z wizytą studyjną w ramach projektu ”WOW – Wolontariat otwarty na wyzwania w powiecie olkuskim”, którego realizatorem jest Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser”.

Podczas szkolenia wolontariusze budowali umiejętności pracy w zespole, kreowali pomysły na promocję wolontariatu w swoim środowisku i wzajemnie się inspirowali.
Z naszej szkoły w projekcie biorą udział uczennice z klasy 2a: Maja Pacholec i Martyna Nowicka oraz uczniowie z klasy 4d: Szymon Ambrozik, Mateusz Ambrozik i Maciej Hosiawa. W ten sposób uczniowie rozpoczęli swoją przygodę z wolontariatem długoterminowym na Skałce w Bukownie. Wolontariuszkami opiekowała się pani Dominika Natkaniec.
Projekt jest współfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030.