Powiatowa Licealiada Młodzieży w Pływaniu


W dniu 2 lutego odbyły się zawody sportowe w ramach Powiatowej Licealiady Młodzieży w Pływaniu, które zgromadziły utalentowanych młodych sportowców ze szkół naszego powiatu. Impreza miała miejsce na basenie w Bukownie.

Jedną z najbardziej ekscytujących konkurencji były zawody drużynowe (sztafety) w pływaniu chłopców i dziewcząt. Wśród zespołów, które wzięły udział, na podium znalazł się Zespół Szkół nr 3, który zaprezentował wysoki poziom umiejętności i zajął trzecie miejsce w powiecie.

W pływaniu indywidualnym Abigail Cupiał, uczennica klasy pierwszej Naszej Szkoły, zdobyła trzecie miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym, natomiast Debora Leszczyńska z klasy trzeciej zajęła czwarte miejsce na tym samym dystansie, ale stylem grzbietowym. Wśród chłopców Filip Maroszek z klasy piątej zajął drugie miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym, a Dawid Syguliński z klasy drugiej zajął trzecie miejsce również stylem motylkowym. Kacper Giec, uczęszczający do klasy drugiej, zdobył drugie miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym.

Dla uczniów to nie tylko szansa na zdobycie medalu, ale także doskonała okazja do nauki współpracy z innymi i rozwijania umiejętności sportowych.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i determinację, a zwłaszcza Zespołowi Szkół nr 3 za ich wyjątkowy sukces. Mamy nadzieję, że ta licealiada zapewniła im nie tylko emocje sportowej rywalizacji, ale także motywację do dalszego rozwoju swoich umiejętności i pasji do pływania.

Organizatorami zawodów pływackich byli nauczyciele Naszej Szkoły – Witold Synowiec i Adam Mocny.