Erasmus+


W Zespole Szkół nr 3 im. Antoniego Kocjana w Olkuszu odbyły się spotkania promujące program Erasmus+, stanowiące zwieńczenie międzynarodowych działań zrealizowanych przez szkołę. 

Wydarzenia były okazją do podsumowania dwóch kluczowych etapów projektu: zagranicznych praktyk zawodowych, które odbyły się w marcu, oraz kwietniowej mobilności edukacyjnej

Uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne w których szczegółowo opowiedzieli o swoich obowiązkach w greckich przedsiębiorstwach, przybliżając specyfikację pracy i strukturę tamtejszego rynku IT.

Młodzież zaprezentowała nie tylko nowo nabyte umiejętności twarde, specyficzne dla swoich kierunków kształcenia, ale opowiedziała także o rozwoju kompetencji miękkich i językowych.

Uczestnicy podzielili się bogatym programem krajoznawczym, przybliżając społeczności szkolnej kulturę, historię oraz tradycje Grecji.

Spotkanie udowodniło, że udział w projektach Erasmus+ otwiera przed uczniami “Kocjana” szerokie perspektywy zawodowe i motywuje kolejne roczniki do aplikowania w przyszłych rekrutacjach.