Multimedialna Gra Miejska


Uczniowie klas 1d i 1b skorzystali z zaproszenia Goethe Institut do multimedialnej gry miejskiej Espoto “Der Goethe-Code”.Gra została stworzona na podstawie aplikacji GPS ,za pomocą której gracze chodzą od punktu do punktu po Starym Mieście i rozwiązują zagadki związane z pobytem J.W.Goethe w Krakowie.
Gra trwa około 3 godzin, możliwa jest też krótsza rozgrywka. Goethe Institut udostępnił nam w tym celu tablety. Po krótkim wprowadzeniu w IG , zapoznaniu z regulaminem gry, uczestnicy wyruszyli w poszukiwaniu eliksiru wiecznej młodości …… .Niestety pogoda nam nie dopisała. W strugach deszczu ,pod parasolami przemierzaliśmy szlak gry miejskiej rozwiązując kolejne zadania, sformułowane w j. niemieckim, wykorzystując kreatywne myślenie i rozwijając kompetencje językowe.
Do rozwiązania niektórych zadań niezbędna była pomoc “wujka Google” i “cioci Wikipedii”.

Organizatorzy: nauczyciele j. niemieckiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *