XI Koncert Charytatywny „Scena dla Każdego” w Zespole Szkół Nr3


Już po raz jedenasty w auli Zespołu Szkół Nr3 spotkała się cała społeczność szkolna, żeby bawiąc się – pomagać. Po dwuletniej przerwie odbył się wyczekiwany Koncert Charytatywny, który już ma swoje stałe miejsce w kalendarzu wydarzeń szkolnych. Jest to impreza jedyna w swoim rodzaju, a uczniowie czekają na nią cały rok. Co sprawia, że Koncert Charytatywny jest wyjątkowy? Przede wszystkim to, że pomagamy potrzebującym związanym z Zespołem Szkół Nr3, oraz formuła koncertu.

W tym roku akcja pomocy była przeprowadzona dla syna absolwentów ZS Nr3, Kuby Pałki, chłopca, który od urodzenia walczy z poważną chorobą nerek. Nie tylko uczniowie, ale nauczyciele, pracownicy szkoły, dosłownie wszyscy dorzucali do skarbonki ile kto mógł.

W ramach podziękowania za wrzucone datki pomagający wzięli udział w koncercie, aby razem się bawić i przekazać swoją pozytywną energię oraz wsparcie dla małego bohatera.

Popularność koncertu jest w dużej mierze spowodowana jego formułą – scena dla każdego. Wystąpić może każdy uczeń, absolwent, czy osoba zaprzyjaźniona ze szkołą, która chce swój talent zaprezentować. Można zaśpiewać, zatańczyć, grać na instrumentach, czy popisać się innymi umiejętnościami. Dla jednych może to być okazja, żeby wystąpić choć raz na prawdziwej scenie, dla innych być może początek kariery. Chętnych jest dużo i zarówno ci, którzy być może pierwszy raz wystąpili na prawdziwej scenie, jak i Ci, dla których scena nie ma tajemnic otrzymywali ogromne brawa.

Talentów nie brakuje i co rok pojawiają się „nowe twarze”, ale również wracają na scenę absolwenci, którzy są zawsze mile widziani. W tym roku wystąpili między innymi: Justyna Glonek, Patrycja Tomczyk, Kacper Witkowski, Wawrzyniec Rogalski, Emilia Zajega, Anastazja Tyliba, absolwenci: Justyna Rydzyk, Filip Tyliba, Oliwia Czerniak z grupą taneczną Impuls (Oliwia Adamczyk, Zuza Matyla, Sabina Stachowicz, Dominika Nalepa). Publiczność porwał również śpiewający absolwent Łukasz Majda. Jako gość specjalny wystąpił zespół „Nowy Dzień Dialekt HSM” w składzie: Maks Kijak, Grzegorz Kiendracha, Mateusz Piech i Piotr Dąbrowski.

Piękne zdjęcia z koncertu wykonali: Hubert Hartman i Szymon Stach.

Atmosfera koncertu jest zawsze niepowtarzalna, ale najważniejsze jest to, że uczymy się dostrzegać potrzebujących, którzy często są tuż obok nas. Ich uśmiech jest największą nagrodą.

Koncert przygotowały: Agata Wdowik i Maryla Cichacka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *