Ogromny sukces uczennic Zespołu Szkół Nr3


W Zespole Szkół Nr 3 można rozwijać swoje pasje w każdej dziedzinie. Po raz piąty uczniowie wzięli udział w Olimpiadzie Artystycznej w sekcji Muzyki.
Jest to Olimpiada Przedmiotowa inna niż pozostałe i obejmuje ogromny zakres wiedzy. Uczestnicy muszą rozwiązać test wiedzy z historii muzyki, który również obejmuje znajomość utworów muzyki klasycznej, ale to nie wszystko. Każdy uczestnik przygotowuje jeszcze własny tzw. własny temat, którego szczegółowy plan dołącza do materiałów, a na dalszych etapach musi zaprezentować przed komisją. Wyniki uzyskane w szkole są weryfikowane przez Komitet Okręgowy Olimpiady Artystycznej w Krakowie.

Uczniowie popularnego „ekonomika” nie mają przedmiotu muzyka, dlatego dużym sukcesem jest zakwalifikowanie dwóch spośród nich do eliminacji okręgowych obejmujących województwa: małopolskie i podkarpackie.Jak widać, w realizacji zainteresowań nie przeszkadza fakt, że są to uczniowie technikum gdzie przedmiotów związanych z muzyką nie ma, przeciwnie – Zespół Szkół Nr 3 gwarantuje wsparcie w rozwijaniu każdej pasji.
6 lutego Patrycja Tomczyk i Anastazja Tyliba wezmą udział w Eliminacjach Okręgowych w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Krakowie. Patrycja przygotowała temat własny: „Saksofon – historia instrumentu, kompozytorzy utworów na saksofon, wybitni saksofoniści”, a Anastazja Tyliba: „Kariera akordeonu – jego historia, utwory, wirtuozi instrumentu”. Uczniów przygotowała Agata Wdowik. Gratulujemy sukcesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *