Narodowy Dzień Pamięci “Żołnierzy Wyklętych”


1 marca w Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” na Czarnej Górze w Olkuszu odbył się bieg na dystansie 1963 m w nawiązaniu do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka „Lalka”. W uroczystości brały udział wszystkie klasy I i II – około 300 uczniów.

Młodzież wraz z nauczycielami przemaszerowała najpierw pod Pomnik Ofiar Komunizmu, gdzie zapalono znicz i złożono kwiaty. Następnie na obiekcie Czarnej Góry po wspólnej rozgrzewce uczniowie ustawili się na linię startu aby rozpocząć bieg. Znakiem przebiegniętego dystansu była narysowana biało-czerwona flaga na twarzy biegacza. Po powrocie do szkoły na auli rozdano dyplomy, medale oraz pamiątkowe książki. Warto również wspomnieć, iż uczeń Naszej szkoły – Mikołaj Gil został zgłoszony jako kandydat do stypendium sportowego Tropem wilczym. Wyniki już 1 kwietnia 2023r.! Najlepsze czasy osiągnęli: Aleksander Barczyk Macek Strzałka Mikołaj Gil Za organizację tego wydarzenia były odpowiedzialne Pani Maria Beszterdo i Pani Małgorzata Wójcik – brawo! Ogromne podziękowania należą się również Kajetanowi Rajskiemu za przekazanie książek dla uczestników biegu, Tadeuszowi Żurkowi za piękne zdjęcia oraz Naszym wspaniałym wolontariuszom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *