16 czerwca mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu w Starostwie Powiatowym w Olkuszu, podczas którego wraz z przedstawicielami innych szkół ponadpodstawowych rozmawialiśmy o projektach realizowanych w ramach inicjatywy MIŚ – Międzyszkolne Inicjatywy Środowiskowe. Spotkanie odbyło się z udziałem Starosty Powiatu Olkuskiego Pana Bogumiła Sobczyka oraz Pani Joanny Szatan-Kenderow, Dyrektor ds. Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Olkuszu.
To właśnie tam mieliśmy okazję zaprezentować nasze pomysły. Już teraz cieszymy się na wspólne działania miedzyszkolne, które połączą edukację ekologiczną z integracją młodzieży obu szkół. ZS 3 i II LO.
Nasz projekt ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej wśród uczniów oraz pokazanie, że nawet drobne codzienne działania mogą mieć ogromny wpływ na środowisko naturalne. Chcemy nie tylko mówić o ekologii, ale przede wszystkim działać!
W ramach projektu:
przeprowadzimy prezentacje podczas godzin wychowawczych, aby przybliżyć uczniom najważniejsze problemy środowiskowe i sposoby ich rozwiązywania,
przygotujemy i rozwiesimy ekologiczne przypominajki zachęcające do dobrych nawyków, takie jak: „Zgaś światło”, „Zakręć wodę” czy „Ogranicz zużycie plastiku”,
zorganizujemy warsztaty tworzenia ekologicznych mydełek z materiałów przyjaznych środowisku,
wykonane mydełka sprzedamy podczas szkolnych akcji, a zebrane środki przeznaczymy na zakup szklanych butelek wielokrotnego użytku, promując tym samym ograniczenie jednorazowego plastiku.
Wierzymy, że współpraca między szkołami to doskonała okazja do wymiany doświadczeń, zdobywania nowych umiejętności i nawiązywania wartościowych znajomości. To projekt, który nie tylko uczy odpowiedzialności za środowisko, ale również pokazuje, jak wiele można osiągnąć, działając wspólnie.
Przed nami wiele wyzwań, kreatywnych pomysłów i dobrej energii. Już nie możemy doczekać się kolejnych etapów projektu!
Opiekunki projektu:
Aleksandra Gałka – II LO
Dominika Natkaniec – ZS Nr 3
Marta Gurgul – ZS Nr 3







