Spektakl w języku angielskim


Młodzież ZS Nr 3 im. A.Kocjana miała okazję uczestniczyć w Chorzowskim Centrum Kultury w spektaklu w języku angielskim “Pygmalion” autorstwa Georga Bernarda Shaw’a, a wyreżyserowanego przez Christian Flint i Paul Stebbings. Przedstawienia produkowane przez AMERICAN DRAMA GROUP EUROPE (ADGE), a wystawiane przez brytyjski zespół teatralny TNT THEATRE BRITAIN cieszą się ogromną popularnością wśród publiczności, co najlepiej odzwierciedla wyprzedana zawsze pula biletów na wszystkie wydarzenia.

ADGE organizuje tournée po całym świecie biorąc pod uwagę przedstawienia i adaptacje literatury klasycznej i współczesnej w języku angielskim. Celem zespołu jest prezentowanie dynamicznego, przystępnego i pouczającego teatru, który przemawia do szerokiego grona odbiorców.
PYGMALION to jedna z najbardziej znanych sztuk, jakie kiedykolwiek napisano. Ta eksploracja języka i klasy bada ideę mobilności społecznej poprzez dowcip i humor. Wyjazd został zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego Beatę Bernacką i Joanna Kurek.